Gümüş Kent

Şiran Faciayı Kıl Payı Atlattı.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde meydana gelen olayda yeni yapılan okulun çatısı kar nedeniyle yıkılırken okulu çevreleyen istinat duvarı da çöktü. Ölü ve yaralıların bulunmadığı göçük olayında Şiran Devlet Hastanesi yolu ulaşıma kapandı. Yaşanan göçük olayının ara tatilde yaşanmış olması olayın tek sevindirici yanı. Olay sonrası bölgeye akın eden vatandaşlar okul inşaatı ve İstinat duvarının yeni yapıldığını […]

Şiran Faciayı Kıl Payı Atlattı.
03 Şubat 2019 - 18:00 'de eklendi.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde meydana gelen olayda yeni yapılan okulun çatısı kar nedeniyle yıkılırken okulu çevreleyen istinat duvarı da çöktü. Ölü ve yaralıların bulunmadığı göçük olayında Şiran Devlet Hastanesi yolu ulaşıma kapandı.

Yaşanan göçük olayının ara tatilde yaşanmış olması olayın tek sevindirici yanı. Olay sonrası bölgeye akın eden vatandaşlar okul inşaatı ve İstinat duvarının yeni yapıldığını belirterek “ Yağan karın ağırlığına dahi dayanamayacak durumda bir okul inşa etmişler. Bu inşaat yapılırken hiç denetleme yapılmadı mı ?  Şiran kış şartlarının hakim olduğu bir bölge. Burada yapılan yatırımlar mevsim şartları göz önüne alınarak yapılıyor. Çocuklarımızı eğitim için gönderdiğimiz  okul binası yağan kara dayanamayacak kadar zayıfsa biz kime güvenelim. Devlet yatırımları bu kadar denetimsiz olur mu? Tepki gösterdiler.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER