Gümüş Kent

Nas, Cumhur İttifakı Adayı

AK Parti ve MHP Kelkit’te Bir Araya Geldi, Toplantıda Aziz Nas, Cumhur İttifakının Adayı Oldu. AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı ile MHP Gümüşhane İl Başkanlığı Kelkit Fidan Otelde bir araya geldi. Her iki partinin Kelkit İlçe Başkanlarının ve partililerin katıldığı toplantıda, AK Parti Kelkit Belediye Başkan adayı Aziz Nas’ın cumhur ittifakı olduğu ifade edildi. AK […]

Nas, Cumhur İttifakı Adayı
08 Şubat 2019 - 16:27 'de eklendi.

AK Parti ve MHP Kelkit’te Bir Araya Geldi, Toplantıda Aziz Nas, Cumhur İttifakının Adayı Oldu.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı ile MHP Gümüşhane İl Başkanlığı Kelkit Fidan Otelde bir araya geldi. Her iki partinin Kelkit İlçe Başkanlarının ve partililerin katıldığı toplantıda, AK Parti Kelkit Belediye Başkan adayı Aziz Nas’ın cumhur ittifakı olduğu ifade edildi.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, burada yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı ile sağlanan birlikteliğin Kelkit’in, Gümüşhane’nin ve ülkemizin aydınlık geleceğine, mutlu yarınlarına katkı vereceğini söyledi.

Köse, yapılan bu ittifakın sadece bir seçim ittifakı olmadığını belirterek, şunları kaydetti: “15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yaşanılan süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milli bir duruş sergileyerek, Cumhurbaşkanımızla birlikte hareket etmeleri neticesinde Cumhur İttifakı doğal olarak oluşmuştur. Bu ittifak, aslında bir millet ittifakıdır. Ülkemiz damarlarından, mayasından oluşmuş bir ittifaktır. Bu ittifakı seçim ittifakı olarak görmezsek, bu ittifakı ilelebet payidar kılarsak, milletimizin varlık ve bekası her daim sürecek, bu ittifak Türkiye’mize olduğu gibi medeniyet coğrafyamıza da dünya mağdurlarına umut olacaktır.”

“Gece Gündüz Dur Durak Bilmeden”   

Köse, iki partinin mensupları olarak, gerek teşkilatlar gerek il başkanları olarak gerekse iki partinin sevdalıları olarak, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek, 31 Mart akşamına kadar dur durak bilmeden gece gündüz çalışacaklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Bir Kelkit efendisi, tevazu sahibi, siyasette tecrübeleri olan Aziz Nas kardeşimizi Kelkit’imizin şehremini yaparsak, önümüzdeki beş yıl içerisinde Kelkit’in çehresi değişecek ve Kelkit daha güzel hizmetler alacaktır. Aziz başkanımızın bilgi, birikim ve donanımı da vardır. Bu yeteneklerini Kelkit’e hizmete dönüştürecektir. Yapılacak olan seçimlerin Kelkit’imize, Gümüşhane’mize ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Aziz başkanı Gümüşhane’de en fazla oy alan başkan olarak seçmek istiyoruz. Bu8 doğrultuda seçim çalışmalarımızı gerekli dikkat içerisinde yürüteceğiz. Her iki partimizin mensupları Kelkit ilçemizde birlik ve beraberlik içerisinde olup Kelkitli hemşerilerimizin gönüllerine gireceğiz.”

“Zamanımız Kısa, Yükümüz Ağır”

Kelkit Belediye Başkan Adayı Aziz Nas ise yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakının ruhuna uygun olarak 31 Mart seçimlerine kadar her iki parti mensuplarının çalışacaklarını belirterek, “Şimdiden hızımızı, eforumuzu artırarak seçimlere kadar birlikte çalışmamız lazım. Bu kısa süreyi çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Zamanımız kısa, yükümüz ağır. Bu güne kadar birçok şeyler söylendi, dedikodular oldu. Biz, bu birlikteliğimizi bütün Kelkit halkına göstermemiz lazım. Biz 24 Haziran’da da birlikte hareket ettik. Bu birliktelik bizde var. Dolayısıyla biz bu konularda acemi de değiliz. Bir ve beraber olmaya alıştık. Bundan sonra da bir ve beraber olarak yolum uza devam edeceğiz. Bu kardeşiniz Belediye Başkan adayıdır. Belediye Başkanı seçildiğimiz takdirde ittifakın belediye başkanı olarak görevimize devam edeceğiz. Bütün sorunlarımızı birlikte çözeceğiz. Toplantılarımızı birlikte yapacağız. Birlikte karar vereceğiz. Ayrımız, gayrımız olmayacak.”

“Cumhur İttifakını Birileri Anlamamıştır”

MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişimine maruz kaldığını belirterek, “Bu hain darbe sonrası iki lider arasında Yenikapı’da başlayıp Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devam edip kurulan Cumhur İttifakının ne anlama geldiğini belki, birileri anlamamıştır” dedi.

İki partinin Cumhur ittifakının ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini vurgulayan Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Allah’ın nizamı yeryüzüne yayılana kadar bu cumhur ittifakı devam edecektir. Bunu da hiç kimse bozamayacak, hiç kimsenin gücü de yetmey6ecektir. Yerel seçimde beka sorunu vardır. Büyük kentleri CHP’nin aldığında –böyle bir şansları yok da- onların kurduğu ittifakta PKK, PKK’nın yandaşları ve onu8n siyasi kolu HDP de vardır. İstanbul’u CHP alırsa ne olur İstanbul’un hali, Biz bunu gördük. HDP altında seçime girip de PKK’yı savunanları gördük. Devletin araçları ile açtıkları hendeklere patlayıcıları yerleştirdiklerini gördük. Şehit olan askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı çok iyi biliyoruz. Bize bundan sonra bize verilen görevi yerine getirmek düşer. Onun için Türkiye’nin bütün illerinde, ilçelerinde, beldelerinde cumhur ittifakının adayları vardır. Bazı yerlerde ise cumhur ittifakının iki adayı vardır. Bir MHP’nin diğeri ise AK Parti’nin adayıdır. Kim kazanırsa kazansın cumhur ittifakının adayı kazanacaktır. Kelkit hariç il merkezi, ilçeler ve beldelerde cumhur ittifakının iki adayı vardır. Kelkit’te adayımız Aziz Nas’tır, çalışacağız ve Aziz Nas’ı kazandıracağız. Herkes elini değil, vücudunu taşın altına koyacak ve Aziz Nas’ı kazandıracağız.”

“Cumhur İttifakının Adayını Kazandıracağımıza İnanıyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Akın Üstün de, Kelkit’te cumhur ittifakının adayını kazandıracaklarına inandıklarını söyledi.

Üstün, yerel seçimlere 60 günlük bir sürenin olduğunu ifade ederek, “Bu süre içerisinde, parti içinde ve parti dışında bir takım ferdi davranışlar olabilir. Beklentisine cevap bulamayan arkadaşlarımızın bir takım çalışmalar içerisine girmesi mümkündür. Bunlar siyasette olabilecek şeylerdir. Biz bunların tecrübesini çok yaşadık. Siyasete devam ettiğimiz süre de yaşayacağız. Yarın listeler ortaya çıktığında da bir takım dedikodular, bir takım söylemler olacaktır. Biz bugüne kadar hiçbir söyleme itibar etmedik. Parti yetkililerinin ve belediye başkan adayının ağzından duymadığınız hiçbir lafa itibar etmeyiniz” dedi.

“İtibar Etmeyin”

Fitneye mahal vermemek, riyakarların önünü açmamak için cumhur ittifakına zarar vermek isteyenlerin ürettiği söylemlerin parti yetkililerine ve adaya iletilmesi gerektiğini kaydeden Üstün, şöyle devam etti: “Önümüzdeki süreçte herkesin bu ittifaka sahip çıkması lazım. İnandığınız şeyi hücrelerinize kadar hissetmiyorsanız başarılı olma şansınız yoktur. Bizi, bizim adayımız dışında kimin aday olduğu bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz, yarışırken rakibimize bakmayız, hedefimize kilitlenir, hedefimize koşarız. Bu saatten sonra sokak dedikodusuyla cumhur ittifakı mensuplarının işi yoktur. Algı oluşturmaya çalışanlarla işi yok. Makam, mevki peşinde koşanlarla işi yok. Hedef 31 Mart’ta cumhur ittifakının adayını sandıktan çıkarmaktır.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER