Gümüş Kent

Kamuda Ek Gösterge Sorunu

TEÇ-SEN Gümüşhane İl Yönetim Kurulu adına İl Başkan Yüksel Berker “Belirli Mesleklere Ek Gösterge Verilmesi Sorunu Çözmez Aksine Derinleşerek Büyür ” TEÇ-SEN Gümüşhane İl Yönetim Kurulu adına İl Başkan Yüksel Berker ülke gündeminde olan 3600 ek gösterge konusunda basın açıklamasında bulundu SADECE BELİRLİ MESLEK GURUPLARI 3600 EK GÖSTERGE VERİLEREK, EK GÖSTERGE SORUNU ÇÖZÜLMEZ! AKSİNE DERİNLEŞEREK […]

Kamuda Ek Gösterge Sorunu
04 Şubat 2019 - 18:25 'de eklendi.

TEÇ-SEN Gümüşhane İl Yönetim Kurulu adına İl Başkan Yüksel Berker “Belirli Mesleklere Ek Gösterge Verilmesi Sorunu Çözmez Aksine Derinleşerek Büyür ”

TEÇ-SEN Gümüşhane İl Yönetim Kurulu adına İl Başkan Yüksel Berker ülke gündeminde olan 3600 ek gösterge konusunda basın açıklamasında bulundu

SADECE BELİRLİ MESLEK GURUPLARI 3600 EK GÖSTERGE VERİLEREK, EK GÖSTERGE SORUNU ÇÖZÜLMEZ! AKSİNE DERİNLEŞEREK DEVAM EDER!

Berker yaptığı açıklamada şunları söyledi “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinden önce tüm partilerin seçim beyannamelerinde yer alan “3600 Ek Gösterge” sorununun çözümü için ortaya atılan belirli meslek gurupları olan hemşire, polis, öğretmen ve din görevlilerine verileceği hususu sorunun çözümü değildir.

3600 ek göstergenin verileceği söylenen “Hemşire, Polis, Öğretmen ve Din Görevlileri” zaten kamu çalışanlarının %75’ini ifade etmektedir. Geriye kalan%25’lik kısmının kapsam dışı bırakılması sorunun derinleşerek devam etmesine sebep verecektir.

Oysaki, söz konusu 3600 ek gösterge sorununun köklü çözümü için mutlak bir sistem kurulması, herkesi kapsaması ve belirli meslek guruplarına değil, eğitim durumlarına göre her kadroya verilecek biçimde kurgulanması sistemin işlerlik kazanmasını ve bu sorunun ülke gündeminden tamamen çıkmasını sağlayacaktır.

TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Teklifimiz ; Tüm kamu çalışanlarına unvan gözetilmeksizin; “İlkokul ve Ortaokul Mezunlarına 2000, Lise ve Dengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 Ve Üniversite Mezunlarına 3600” Ek Gösterge Verilmesidir. Bugüne kadar ortaya atılan tekliflerin en sağlam, en köklü  ve en çözüm odaklı teklif Teç-Sen Teklifidir. Bu teklifin yasalaşması ile 3600 Ek Gösterge sorunu ülke gündeminden

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER