Gümüş Kent

İki dalda Türkiye Şampiyonu bir Gümüşhaneli

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye şampiyonasında Gümüşhaneli hemşehrimiz Eylül Aydın, 2 dalda Türkiye şampiyonu olarak 2 altın madalya kazandı. Türkiye Karate Federasyonu tarafından 19-20 Ocak tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye şampiyonasında mücadele eden Gümüşhane Şiran Babacan Köyü Behirge Mahalleli genç hemşerimiz Eylül Aydın, 8 ilden 290 kişinin katıldığı şampiyonada Kata […]

İki dalda Türkiye Şampiyonu bir Gümüşhaneli
20 Ocak 2019 - 17:26 'de eklendi.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye şampiyonasında Gümüşhaneli hemşehrimiz Eylül Aydın, 2 dalda Türkiye şampiyonu olarak 2 altın madalya kazandı.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından 19-20 Ocak tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Kyokushin Karate Türkiye şampiyonasında mücadele eden Gümüşhane Şiran Babacan Köyü Behirge Mahalleli genç hemşerimiz Eylül Aydın, 8 ilden 290 kişinin katıldığı şampiyonada Kata dalında 14-15 yaş kategorinde, Kumite de 60 kg kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı. 

Kızının 2 altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonası olmasından ötürü oldukça mutlu ve duygulu olduğunu söyleyen Baba Serkan Aydın, “Bugün çok gururlu ve mutluyum. Kızım Eylül çift kategoride Türkiye şampiyonu olarak bizi mutlu etti. İnşallah ilerleyen sürelerde Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını da görürüz. Kızımın başarısından dolayı arayıp tebrik eden, dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Kızımla gurur duyuyorum” dedi. 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER