Gümüş Kent

Gümüşhane’de eğitimde değerlendirme toplantısı

Gümüşhane’de okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı. Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, eğitim öğretimin ikinci yılının huzur ve güven içerisinde geçirilmesinin sağlanması, okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı maddeyle mücadele ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar ele alındı. Toplantıda ilgililerden birifing […]

Gümüşhane’de eğitimde değerlendirme toplantısı
03 Şubat 2019 - 12:38 'de eklendi.

Gümüşhane’de okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, eğitim öğretimin ikinci yılının huzur ve güven içerisinde geçirilmesinin sağlanması, okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı maddeyle mücadele ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar ele alındı.

Toplantıda ilgililerden birifing alan Vali Taşbilek, yaptığı konuşmada öğrencileri alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan korumak için her türlü tedbirin titizlikle alındığını bildirdi.

Okul çevrelerinin güvenliğinin sağlanması için emniyet ve jandarmanın okul idareleriyle işbirliği içerisinde çalışacağına işaret eden Taşbilek, şunları söyledi:

“Bütün okulların başlangıç ve bitiş saatlerinin takipçisi olacağız. Okul çevresinde çocukları istismar edebilecek bağımlılıklar, uyuşturucu veya başka şeyler olabilir. Okul çevrelerinde çocukları sıkıntıya sokacak kim varsa yasal gereğini yapacağız. Bu tür kişileri okul çevrelerine sokmak istemiyoruz. Bununla ilgili irademiz, bakış açımız kesinlikle bu.” diye konuştu.

-“Daha büyük çaba sarf edeceğiz”

Taşbilek, okul idarecilerine de çeşitli uyarılarda bulunarak, sözlerini şu şeklide tamamladı:

“Çocukların herhangi bir bağımlılık yaratıcı hususlarla yönelmesine müsaade etmeyeceğiz. Hepimizin üstüne vebal var, buna özellikle dikkat edeceğiz. Bağımlılıkla alakalı sıkıntı yaşayan çocuğumuz varsa tedavisi noktasında elimizden ne geliyorsa onların yanında olacağız. Çocuklarımızın sağlıklı huzurlu, mutlu güzel bir ortamda eğitim-öğretime devam edebilmelerini sağlayacağız. Öğrencilerimizi önce sosyal ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirip daha sonra akademik olarak en yukarıya taşıyabilmek için çalışacağız. Her başarının daha iyisi var. Eğitim camiasından bunları bekliyoruz. Daha büyük çaba sarf edeceğiz.”

Taşbilek’in konuşmasının ardından toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun’un kentteki eğitim çalışmalarına ilişkin sunumuyla sona erdi.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER