Gümüş Kent

“Gökyüzünde Hamak Keyfi”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Torul Belediye Başkan Adayı Evren Evrim Özdemir, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Torul Belediye Başkanlığını kazanması halinde hayata geçireceği projeleri açıklamayı sürdürüyor. Özdemir, “Torul’un Çılgın Projesi” olarak değerlendirdiği “Gökyüzünde Hamak Keyfi” projesini Belediye Başkanlığını kazanması halinde hayata geçireceğini söyledi. Torul’u modern, çağdaş, yaşanılabilir ve turizm kenti yapmak için çalışacaklarını ifade […]

“Gökyüzünde Hamak Keyfi”
23 Ocak 2019 - 17:15 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Torul Belediye Başkan Adayı Evren Evrim Özdemir, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Torul Belediye Başkanlığını kazanması halinde hayata geçireceği projeleri açıklamayı sürdürüyor.

Özdemir, “Torul’un Çılgın Projesi” olarak değerlendirdiği “Gökyüzünde Hamak Keyfi” projesini Belediye Başkanlığını kazanması halinde hayata geçireceğini söyledi.

Torul’u modern, çağdaş, yaşanılabilir ve turizm kenti yapmak için çalışacaklarını ifade eden Özdemir, şunları kaydetti: “Torul ilçemiz Gümüşhane’nin turizmde ilk ayağıdır. Damlataş Karaca Mağarası, Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Zigana Limni Gölü Tabiat Parkı, Zigana Gümüşkayak Tesisleri, Torul Kalesi gibi çok önemli turizm destinasyonlarımız var. Böyle bir zenginliğe sahip olan Torul, neden bir turizm kendi olmasın. Biz bunun için hiç durmadan çalışacağız.”

Torul Belediye Başkanlığı ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile Torul Kalesi’nde gerçekleştirilen Torul Kalesi Cam Seyir Terasının ilçe için önemli bir kazanç olduğunu vurgulayan Özdemir, “Biz, bu projeyi çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Kendine macera arayan maceraperestler için cam seyir terasından Tepecik mevkisine bağlanacak olan Hamak Düzeneği ile Torul Kalesi’ne gelen yerli ve yabancı turistler ile halkımıza adrenalin dolu dakikalar yaşatacağız” dedi.

Gökyüzünde Hamak Keyfi’nin bir örneğinin bölgede bulunmadığını belirten Özdemir, daha sonra şunları söyledi: “Bu nedenle gökyüzünde hamak keyfi yoğun bir ilgi görecektir. Bununla birlikte ilçemizin tamamının turizm kenti olması yolunda büyük bir adım atılmış olunacaktır. Bu sayede ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin şehir merkezinden geçiş yapmaları da sağlanacak, esnafımızla buluşturularak hem belediyemiz ekonomisine hem de ilçemiz ekonomisine önemli katma değer sağlanacaktır.”

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER