Gümüş Kent

Dikkat! Fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında Gümüşhane’nin de olduğu bazı iller için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı. Kurumdan yapılan açıklamada cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuzey, iç ve doğu bölgelerde rüzgarın güney ve güney doğu yönlerden kuvvetli ve fırtına, yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği kaydedildi. Cumartesi akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu […]

Dikkat! Fırtına uyarısı
25 Ocak 2019 - 18:20 'de eklendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında Gümüşhane’nin de olduğu bazı iller için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı.

Kurumdan yapılan açıklamada cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuzey, iç ve doğu bölgelerde rüzgarın güney ve güney doğu yönlerden kuvvetli ve fırtına, yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiği kaydedildi.

Cumartesi akşam saatlerinden sonra İç Anadolu’nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde pazar günü akşam saatlerine kadar saatte 60-90 kilometre kuvvetinde etkili olması tahmin edilen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yetkililer olası ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteorolojik değerlendirmelere göre özellikle cumartesi ve pazar günü gün boyunca rüzgarın Kürtün, Torul ve il merkezinde etkili olması, ani hızının da Kürtün ilçesinde yer yer 90, Torul ilçesinde 65 ve il merkezinde 60 kilometreye ulaşması bekleniyor. 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER